Tego nie chce usłyszeć żadna para młoda!

Udostępnij:

fot. Ryan Flynn Photography

Podczas uroczystości jest kilka okazji aby porozmawiać  z innymi jak i również z samymi organizatorami wesela. Czasami o wiele lepiej jest powiedzieć o dwa słowa mniej niż więcej. Jesteśmy przekonani, że Ciebie takie wypowiedzi nie dotyczą, jednak jest część osób dla których ta lektura może się przydać.

To musiało wiele kosztować!


Być może koszty ślubu gwiazd są na celowniku dziennikarzy i znamy np. projektanta sukni ślubnej oraz jej cenę,  koszt od osoby w restauracji i innych atrakcji weselnych. Pamiętajmy jednak, że nie jest to eleganckie niezależnie od tego, czy przeznaczony budżet był mały czy też duży. W obydwu przypadkach państwo młodzi mogą czuć się niezręcznie.  Nie mówiąc już o tym, że czasem padają zapytania ile dokładnie co kosztowało. Zawsze można samemu indywidualnie sprawdzić ceny, gdyż firmy z usługami ślubnymi mają cennik taki sam dla wszystkich. 

No to  następne dziecko, prawda?!


Tak.. Wiemy wiemy!  Najpierw wielka miłość, potem ślub a później….. wiecie co?  Wszystko to, co narzeczeni chcą żeby było. Pozwólmy im zdecydować co będzie następne. Być może będzie to dom, mieszkanie, a może otwarcie swojej własnej firmy albo zupełnie coś innego. Każdy idzie w swoim kierunku i ma własne wyznaczone cele. Fakt, że życie nie zawsze idzie z harmonogramem,  jednak jesteśmy ostatnimi osobami które maja prawo im mówić co ma być następne. Nie zapominajmy, że świeżo upieczeni małżonkowie byli bardzo przytłoczeni samą organizacją uroczystości i prawdopodobnie ostatnią rzeczą o której chcieli by rozmawiać jest to, co będą robić za miesiąc. 

Kiedy to minęło…?! Pamiętam jak…


Każdy z nas był dzieckiem. Często jest nadal. Zabawne historyjki  z dzieciństwa zachowajmy na inną okazję, być może dla niektórych gości będą one nie na miejscu w tym dniu. Czasem osoby towarzyszące nie znają Państwa Młodych lub obok siedzi współpracownik lub przełożony. Biorąc pod uwagę formalność uroczystości  nie jest to najlepszy czas.  

Potrzebuję pomocy! Czy mógłbyś/mogłabyś….?


Kiedy jesteśmy na weselu, łatwo jest patrzeć na Młodą  Parę,  jak koordynują całą uroczystością - w końcu to oni są na pierwszym planie. W rzeczywistości nie zawsze wszystko jest pod kontrolą. Jeżeli masz jakikolwiek problem tj. zimne danie, niewystarczająca ilość alkoholu, brak włączonej klimatyzacji lub za mało krzeseł,  to  nie  idź z tym do nich.  Są to rzeczy które rozwiążesz z managerem lub  kierownikiem sali. W przypadku gdy czujesz,  że sprawa wymaga szczególnej interwencji, poproś o pomoc jednego ze świadków. Postaraj się odróżnić rzeczy pilne i ważne. Do Państwa Młodych idź dopiero wtedy, gdy stwierdzisz że  sprawa jest bardzo ważna  i tylko oni są Ci w stanie pomóc.

Dlaczego „XYZ” nie ma na weselu?!


Jeżeli zauważysz że kogoś nie ma na weselu, kto wg Ciebie być powinien, to pamiętaj że są dwie opcje. Pierwsza jest taka, że ktoś mógł po prostu nie przyjść. Opcja druga jest taka, że istniał wyraźny powód dla którego nie został zaproszony – być może ograniczona liczba gości lub inna przyczyna. Tak czy inaczej, dzień ślubu nie jest odpowiednim czasem aby oceniać tę decyzję.

Po co to całe wesele jak i tak większość ludzi się rozwodzi!


Bez względu na to jakie są statystki i własne doświadczenia, zostaw to dla siebie.  Zamiast skupiać się na negatywnych rzeczach, skup się na tych pozytywnych. Zastanów się – dwie osoby złożyły sobie w tym dniu przysięgę i zobowiązali się do siebie na całe życie. Powiedzieli sobie tak i  razem z Tobą świętują  ten długo oczekiwany dzień. Wszystkim wyjdzie to na dobre.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone autostwa: Ryan Flynn Photography

Czy spotkałyście się jeszcze z innymi sytuacjami?

Udostępnij:
Newsletter
Copyrights © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.