Ślub w piątek? – Ty Grzesznico!

Udostępnij:

fot. Allure Bridals

Ślub w piątek dzisiaj już nie szokuje. Długie terminy w oczekiwaniu na salę, wypełnione kalendarze na dwa lata do przodu - fotografa, operatora kamery, oprawy muzycznej i wielu innych. Oświadczyny to radość i euforia, po której okazuje się, że jeśli chcesz aby odbył się w wymarzonym miejscu, musisz czekać średnio półtora roku. To powoduje, że istnieje część osób która decyduje się na swój wielki dzień w piątek.

 

Zobaczymy jakie moga być tego plusy i minusy:

PLUSY:

 

Wolne terminy domów weselnych i restauracji


Decydując się na ślub w piątek, masz dostęp do 95% lokali weselnych w tych terminach o jakich mogłabyś pomarzyć decydując się na sobotę. Jest to jeden z ważniejszych argumentów który przeważa, że osoby decydują się aby ślub odbył się w tym dniu. Są pary, które nie chcą czekać aż dwa lata i najchętniej stanęli by przed ołtarzem już za pół roku.

Profesjonaliści na wyciągniecie ręki


Dlatego, iż jest to dzień tygodnia a firmy z branży ślubnej najczęściej swoje usługi wykonują w sobotę, masz fantastyczne pole manewru do tego, aby bez żadnych problemów podjąć współpracę z osobami o których myślałaś wcześniej. W piątek, zwiększasz prawdopodobieństwo o 99% aby tak się stało.

Obniżenie kosztów


Zdecydowana korzyść dla osób, którzy chcą maksymalnie obniżyć koszty wesela. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to spory wydatek. Analizując sobotni budżet ślubu od piątkowego, spokojnie możesz odjąć – 20% i więcej.  To nie tyko sala weselna i potrawy, ale także możliwość negocjacji cen z fotografem, orkiestrą, DJ  i wieloma innymi osobami. Jeśli firma ma wolny termin i ktoś proponuje współpracę gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że niewiele będzie takich osób jak Wy czyli zdecydowanych na piątek, to naturalną sprawą jest, że korzyści mają obie strony. Na takie rabaty możesz liczyć przede wszystkim w mniejszych miastach.

Poprawiny w sobotę


Kolejny dzień, jakim jest sobota możecie wykorzystać na poprawiny. Z pewnością lokal w którym bawiliście się w dzień poprzedni będzie  już zajęty, natomiast z pewnością znajdziecie kilka innych opcji. Może będzie to grill albo mniejszy lokal obok w miejscowości. Nie będzie to łatwe zadanie, ale z pewnością uda się, jeśli rozpoczniecie jak najszybsze poszukiwania.

Długi weekend


Piątkowy ślub ma tę zaletę, że po sobotnich poprawinach będziecie mieć cały dzień na odpoczynek a być może będzie to kolejna okazja, aby się jeszcze spotkać w najbliższym gronie.

 fot. Fabryka Kreatywna

MINUSY:

 

Dyspensa


Jeżeli planujesz ślub w piątek, jest to punkt od którego powinnaś zacząć. Czyli spotkanie z proboszczem Twojej parafii. To on decyduje czy zwolni Was i gości weselnych od zabaw i spożywania mięsa. W większości przypadków, nie jest już to żaden problem, jednak należy liczyć się z tym, że odpowiedź może być negatywna.

Korki na drogach


„Piątek, piątek… weekendu początek!” Jest to szczegół, który jest często pomijany. Gdy ślub odbywa się w dużym mieście gdzie jest natężony ruch, goście mogą mieć nieco opóźnienia a także dojazd z kościoła do miejsca, gdzie ma odbywać się wesele może się nieco przedłużyć. Warto uprzedzić osoby, ile zajmuje przejazd przez miasto w godzinach szczytu aby mogli zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na dojazd.

Urlop


Znaczna część osób, biorąca udział w uroczystości prawdopodobnie będzie musiała wziąć sobie urlop. Jedno jest pewne – jeśli otrzymają zaproszenie co najmniej 3 miesiące przed ślubem, nie powinno to stanowić najmniejszego problemu. Jednak musisz liczyć się z tym, że może być mała część osób, która odrzuci zaproszenie tylko ze względu na dzień tygodnia.

fot. Fabryka Kreatywna

Udostępnij:
Newsletter
Copyrights © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.