Nie zapomnij o tym szukając fotografa!

Wiele rzeczy w Waszego ślubu będzie ulotnych, tj. kwiaty, tort, muzyka ale zdjęcia będą żyły po wieki. Zrób wszystko co tylko możliwe, aby była to wspaniała pamiątka nie tylko na całe wasze życie, ale także na dalsze pokolenia.

Udostępnij:

Obudź w sobie detektywa

Zacznij przeglądać blogi i strony internetowe w celu poszukiwania galerii zdjęć wg Twojego stylu. Pamiętaj, ze każdy ma swój punkt widzenia i zawsze troszkę inaczej interpretuje zdjęcia i wydobywa z nich to, co najpiękniejsze.


Reportaż ze ślubu

Jeśli spodoba Ci się portfolio fotografa, poproś o udostepnienie całej galerii z jednego ślubu. Często są one dostępne online. Zdecydowanie jeśli zobaczysz więcej niż 2-3 zdjęcia ze ślubu jednej pary, będziesz miała znacznie większy obraz pracy fotografa.

Pomyśl krytycznie

Podczas przeglądania zdjęć, zwróć uwagę na kluczowe dla Ciebie momenty. Przyjrzyj się czy wyglądają one na przemyślane kompozycje, czy te obrazy które są w centrum uwagi wg Ciebie być powinny. Upewnij się, że osoby na zdjęciach nie są spięte i wystraszone fotografem, tylko na fotografii są zrelaksowani, uśmiechnięci, naturalni.

Umów się na spotkanie

Aby czuć się komfortowo przy podjęciu decyzji, poznaj te osobę. W szczególności jeśli masz pytania. Jeśli osoba ta, jest bardzo zajęta albo pochodzi i bardzo daleka, rozmowa telefoniczna lub Skype z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji a Ty z pewnością poczujesz się pewniej.

Porównaj pakiety

Zapytaj, co jest w standardowej ofercie i jakie są dodatkowe opłaty. Upewnij się również, ile godzin fotograf będzie obecny na Twoim weselu.

Sprawdź referencje

Opinie online są świetne, natomiast jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości a portfolio Ci się bardzo podoba, zapytaj o dwie ostatnie pary które otrzymały już album ze zdjęciami. Jest to jedno z najlepszych źródeł aby utwierdzić się w przekonaniu że był to najlepszy wybór.

Podpisz umowę

Po omówieniu wszystkich szczegółów – czas na umowę która zawiera wszystkie ustalenia.

Wszystkie zdjęcia autorstwa: Ryan Flynn Photography

 

Udostępnij:
Newsletter
Copyrights © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.