Cała prawda o DJ na weselu!

Decyzja zapadła! Wybieracie DJ na wesele. I co teraz?! O czym powinnaś wiedzieć, aby Twoje wesele było udane a goście bawili się do białego rana?

Udostępnij:

fot. Przemysław Szklarski / źródło: DJ Pepe

Każdy z nas wie, że jest ich więcej niż grzybów po deszczu. Jak znaleść tych najlepszych? Po pierwsze jest to tak wyjątkowy, jedyny dzień w życiu i dla amatorów nie powinno być tutaj miejsca. To, nie podlega dyskusji.  Chyba, że lubisz bardzo ryzykować albo zależy Ci na tym, żeby goście jak najszybciej rozeszli się do domów.

DJ, DJ’owi nie równy


Wyobraź sobie dwóch profesjonalnych DJ’ów. Jeden zajmuje się tylko i wyłącznie graniem a drugi oprócz tego jest również konferansjerem. Jeżeli chodzi o przyjęcie weselne, powinien Cię interesować tylko ten drugi. Oczywiście, nie znaczy to, że ten pierwszy jest gorszy, ale biorąc pod uwagę charakter uroczystości, gdzie ważna jest atmosfera i bardzo indywidualne podejście do gości, najlepszą gwarancją jest dla Ciebie DJ, który potrafi zachęcić osoby do zabawy, jest otwarty, ma poczucie humoru i jest przygotowany na wiele nieprzewidzianych sytuacji.  

Doświadczenie


Wesele rządzi się troszkę swoimi prawami. Osoba prowadząca musi tworzyć bardzo dobrą interakcje z gośćmi, mieć wiele pomysłów na to, aby ich radość była na twarzach przez całą noc, a to nie lada wyzwanie. Wspólne śpiewanie, konkursy a także entuzjazm DJ’a powinien zarażać dosłownie wszystkich. Doświadczenie, to przede wszystkim bardzo bogaty repertuar i sprawdzone przeboje na wielokrotnych weselach które sprawiają, że nogi same porywają się do tańca.

Płynne wypowiadanie się


Czasem przemówienie do kilkunastu osób to wielkie wyzwanie. Nagle język się plącze i stres powoduje, ze czar pryska. To normalne, ale nie u profesjonalnego DJ’a jakiego Ty potrzebujesz na swoje wesele. To nie tylko poprawne wypowiadanie się, ale również dykcja i mowa ciała. Dodatkową rzeczą jest również kultura osobista. Konferansjer wie dokładnie, na co sobie może pozwolić i ma wyczucie, kiedy jego żarty są „hot” a kiedy „not”.  

Profesjonalny sprzęt


Profesjonalny sprzęt nie tylko potwierdza rzetelność i jakość, ale przede wszystkim  pewność, że masz do czynienia z osobą która traktuje poważnie siebie i Ciebie przede wszystkim. Dla profesjonalisty nie ma miejsca na sprzętowy bubel i jednocześnie zawsze jest przygotowany na awarię mając w pogotowiu dodatkowe wyposażenie lub telefon do przyjaciela działający szybciej, niż karetka pogotowia.  

DJ Pepe

Profesjonalne nagłośnienie


Profesjonalne nagłośnienie to profesjonalny sprzęt i jednocześnie umiejętność jego rozplanowania. Kilkukrotne testowanie i ocena jakości nagłośnienia w lokalu, gwarantuje między innymi wcześniejsze pojawienie się DJ na sali weselnej. Nie ma tutaj miejsca zostawienia wszystkiego na „ostatnią chwilę” tuż przed przyjazdem gości.

Profesjonalne oświetlenie


W zależności od Twoich wymagań, DJ dysponuje oświetleniem. Jest w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązanie, aby cała sala nabrała niepowtarzalnego wyglądu i wspaniałej atmosfery.

Must Have


Jeżeli DJ poprosi Cię o listę utworów przy których najbardziej lubicie się bawić  w celu zbadania Waszych preferencji – jesteś w dobrych rękach. Na tej podstawie jest w stanie ocenić,  jakie są wasze oczekiwania wobec repertuaru. Przeciętnie podając około dwudziestu propozycji, możesz być pewna, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.  

Czarna lista


Czasem jest tak, że są piosenki które źle Wam się kojarzą lub ich po prostu ich lubicie. Doświadczony DJ z pewnością zapyta o niepożądane utwory a Wy w późniejszym czasie możecie być pewni, że nikt w tym dniu ich nie usłyszy.

Dobry DJ się ceni


Na wyrobienie sobie marki, każdy musi bardzo długo i ciężko pracować, także DJ’e. Jeżeli zdecydowaliście się na ten rodzaj oprawy muzycznej z pewnością nie należy na tym oszczędzać. To jest coś, co towarzyszyć Wam będzie przez całą noc. Jeżeli Wasz budżet nie pozwala Wam na daną kwotę, to być może wato poszukać zmian w innych wydatkach weselnych. Często jest tak, że na kwiaty, auto do ślubu lub dekorację kościoła wydajemy mnóstwo pieniędzy, nie biorąc pod uwagę, że są to elementy które towarzyszą nam w takcie wesela tylko przez chwilę. Oczywiście są one bardzo ważne, jednak warto zastanowić się nad tym, czy istnieje szansa na tańszą alternatywę tych detali. Pamiętaj, że płaci się za doświadczenie, profesjonalizm, zaufanie, solidność, rzetelność i jakość której nie robi się w tydzień tylko tworzy na przestrzeni kilku lat.

Fot. Przemysław Szklarski / źródło: DJ Pepe

Gwarancja


Odpowiedzialny DJ zawsze zagwarantuje Ci to, że podczas zdarzenia losowego, będziesz miała wszystko dopięte na ostatni guzik. Profesjonaliści przyciągają profesjonalistów  na każdym kroku. Często osoby takie współpracują ze sobą wzajemnie podczas różnych eventów. Oczywiście losowe zdarzenia są skrajnymi przypadkami i nie zdarzają się prawie w ogóle, ale podczas podpisywania umowy warto poruszyć tę kwestię. Jeżeli będzie to odpowiednia osoba z pewnością zagwarantuje Ci bezpieczeństwo nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach. 

Udostępnij:
Newsletter
Copyrights © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.