Kategorie
Planowanie

Piosenka na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to nie tylko oficjalne rozpoczęcie zabawy, ale również symbolizuje pierwsze kroki we wspólnym życiu. To właśnie podczas pierwszego tańca, nowożeńcy prezentują się w szerszym gronie już jako mąż i żona.

Jak się okazuje, wybór piosenki należy do jednych z trudniejszych decyzji, ponieważ jest ich bardzo wiele i ciężko się zdecydować na tę jedną. Specjalnie dla was zestawiliśmy te najbardziej popularne na polskich weselach.

Rozpoczynając listę, warto zwrócić uwagę na największe wpadki już na etapie wybrania piosenki. Niewątpliwym numerem jeden, jest „Windą do nieba” zespołu 2 plus 1. Tekst piosenki opowiada o rozterkach kobiety przygotowującej się do ślubu. Słowa utworu mówią o niespełnionej miłości do aktora. „Mój piękny Panie ja go nie kocham, taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie” Reasumując, dziewczyna idzie do ślubu z mężczyzną którego nie kocha, rozmyślając nieustannie o innym. Inną ciekawostką jest fakt, że najczęsciej wybieraną piosenką w Wielkiej Brytanii na pierwszy taniec jest „I Will Always Love You” – Whitney Houston. Tekst przedstawia odejście kobiety od mężczyżny mimo iż go kocha.

Przed podjęciem ostateczniej decyzji warto bardzo dokładnie sprawdzić tekst piosenki aby potem nie okazało się, że jest ona o zranionej miłości, rozterkach i innych negatywnych emocjach, które nie do końca wpasowują się w dzień ślubu.

Klasyczne Polskie piosenki na pierwszy taniec:

 • Seweryn Krajewski „Wielka miłość”
 • Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”
 • Grzegorz Tomczak “Niebieska piosenka”
 • Anna Jantar „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” („Moje jedyne marzenie”)
 • Krzysztof Krawczyk „Bo jesteś Ty”
 • Kancelarya „Zabiorę Cię właśnie tam” (Cover: Mateusz Ziółko, Ernest Staniaszek)
 • Farba „Chcę tu zostać”
 • Piotr Rubik „Psalm dla Ciebie”

Propozycje polskich piosenek na pierwszy taniec:

 • Paula „Od dziś”
 • Krzysztof Krawczyk „Tylko Ty, tylko ja”
 • Skaldowie „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”
 • Rafał Brzozowski „Magiczne słowa”
 • Karolina Kozak „Razem zestarzejmy się”
 • Universe „W perły zmienić deszcz”
 • Kindla „Z kimś takim jak Ty”
 • Varius Manx „Dziękuję”
 • Natalia Kukulska „Zakochani”

Klasyczne zagraniczne piosenki na pierwszy taniec:

 • Bill Medley, Jennifer Warnes „The Time Of My Life”
 • Leonard Cohen „Dance me to the end of love”
 • Michael Bolton „ When a man loves a woman”
 • Wet Wet Wet “Love is all around”
 • Frank Sinatra “Strangers in the night”

Propozycje zagranicznych piosenek na pierwszy taniec:

 • Savage Garden “Truly madly deeply”
 • Rod Stewart “When I need you”
 • Bryan Adams & Barbra Streisand “I Finally Found”
 • Bryan Adams “Heaven”
 • Rod Stewart “Have I told you lately that I love you
 • Jennifer Rush “The power of love”
 • Glenn Medeiros “Nothing’s gonna change my love for you”
 • Celine Dion “Because you loved me”
 • Michael Bolton – I Promise You

O czym należy pamiętać?

Jeśli na co dzień nie tańczycie zawodowo lub nawet amatorsko, warto do pierwszego tańca się przygotować. Jedni potrzebują na to kilka miesięcy, inni tygodni, dni lub nawet godzin. Wzrok wszystkich gości będzie skierowany na Was. Aby czuć się komfortowo, dobre przygotowanie to fundamentalny element. Ważne jest, aby na parkiecie być sobą, jeśli nie czujecie się dobrze w szalonych choreografiach, postawcie na klasyczne, delikatne układy taneczne i …na odwrót. Zagwarantuje Wam to więcej uśmiechu na twarzach i mniej stresu.

Kategorie
Planowanie

Cała prawda o DJ na weselu!

Decyzja zapadła! Wybieracie DJ na wesele. I co teraz?! O czym powinnaś wiedzieć, aby Twoje wesele było udane a goście bawili się do białego rana?

Każdy z nas wie, że jest ich więcej niż grzybów po deszczu. Jak znaleźć tych najlepszych? Po pierwsze jest to tak wyjątkowy, jedyny dzień w życiu i dla amatorów nie powinno być tutaj miejsca. To, nie podlega dyskusji. Chyba, że lubisz bardzo ryzykować albo zależy Ci na tym, żeby goście jak najszybciej rozeszli się do domów.

DJ, DJ’owi nie równy

Wyobraź sobie dwóch profesjonalnych DJ’ów. Jeden zajmuje się tylko i wyłącznie graniem a drugi oprócz tego jest również konferansjerem. Jeżeli chodzi o przyjęcie weselne, powinien Cię interesować tylko ten drugi. Oczywiście, nie znaczy to, że ten pierwszy jest gorszy, ale biorąc pod uwagę charakter uroczystości, gdzie ważna jest atmosfera i bardzo indywidualne podejście do gości, najlepszą gwarancją jest dla Ciebie DJ, który potrafi zachęcić osoby do zabawy, jest otwarty, ma poczucie humoru i jest przygotowany na wiele nieprzewidzianych sytuacji.

Doświadczenie

Wesele rządzi się troszkę swoimi prawami. Osoba prowadząca musi tworzyć bardzo dobrą interakcje z gośćmi, mieć wiele pomysłów na to, aby ich radość była na twarzach przez całą noc, a to nie lada wyzwanie. Wspólne śpiewanie, konkursy a także entuzjazm DJ’a powinien zarażać dosłownie wszystkich. Doświadczenie, to przede wszystkim bardzo bogaty repertuar i sprawdzone przeboje na wielokrotnych weselach które sprawiają, że nogi same porywają się do tańca.

Płynne wypowiadanie się

Czasem przemówienie do kilkunastu osób to wielkie wyzwanie. Nagle język się plącze i stres powoduje, ze czar pryska. To normalne, ale nie u profesjonalnego DJ’a jakiego Ty potrzebujesz na swoje wesele. To nie tylko poprawne wypowiadanie się, ale również dykcja i mowa ciała. Dodatkową rzeczą jest również kultura osobista. Konferansjer wie dokładnie, na co sobie może pozwolić i ma wyczucie, kiedy jego żarty są „hot” a kiedy „not”.

Profesjonalny sprzęt

Profesjonalny sprzęt nie tylko potwierdza rzetelność i jakość, ale przede wszystkim pewność, że masz do czynienia z osobą która traktuje poważnie siebie i Ciebie przede wszystkim. Dla profesjonalisty nie ma miejsca na sprzętowy bubel i jednocześnie zawsze jest przygotowany na awarię mając w pogotowiu dodatkowe wyposażenie lub telefon do przyjaciela działający szybciej, niż karetka pogotowia.

Profesjonalne nagłośnienie

Profesjonalne nagłośnienie to profesjonalny sprzęt i jednocześnie umiejętność jego rozplanowania. Kilkukrotne testowanie i ocena jakości nagłośnienia w lokalu, gwarantuje między innymi wcześniejsze pojawienie się DJ na sali weselnej. Nie ma tutaj miejsca zostawienia wszystkiego na „ostatnią chwilę” tuż przed przyjazdem gości.

Profesjonalne oświetlenie

W zależności od Twoich wymagań, DJ dysponuje oświetleniem. Jest w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązanie, aby cała sala nabrała niepowtarzalnego wyglądu i wspaniałej atmosfery.

Must Have

Jeżeli DJ poprosi Cię o listę utworów przy których najbardziej lubicie się bawić w celu zbadania Waszych preferencji – jesteś w dobrych rękach. Na tej podstawie jest w stanie ocenić, jakie są wasze oczekiwania wobec repertuaru. Przeciętnie podając około dwudziestu propozycji, możesz być pewna, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Czarna lista

Czasem jest tak, że są piosenki które źle Wam się kojarzą lub ich po prostu ich lubicie. Doświadczony DJ z pewnością zapyta o niepożądane utwory a Wy w późniejszym czasie możecie być pewni, że nikt w tym dniu ich nie usłyszy.

Dobry DJ się ceni

Na wyrobienie sobie marki, każdy musi bardzo długo i ciężko pracować, także DJ’e. Jeżeli zdecydowaliście się na ten rodzaj oprawy muzycznej z pewnością nie należy na tym oszczędzać. To jest coś, co towarzyszyć Wam będzie przez całą noc. Jeżeli Wasz budżet nie pozwala Wam na daną kwotę, to być może wato poszukać zmian w innych wydatkach weselnych. Często jest tak, że na kwiaty, auto do ślubu lub dekorację kościoła wydajemy mnóstwo pieniędzy, nie biorąc pod uwagę, że są to elementy które towarzyszą nam w takcie wesela tylko przez chwilę. Oczywiście są one bardzo ważne, jednak warto zastanowić się nad tym, czy istnieje szansa na tańszą alternatywę tych detali. Pamiętaj, że płaci się za doświadczenie, profesjonalizm, zaufanie, solidność, rzetelność i jakość której nie robi się w tydzień tylko tworzy na przestrzeni kilku lat.

Gwarancja

Odpowiedzialny DJ zawsze zagwarantuje Ci to, że podczas zdarzenia losowego, będziesz miała wszystko dopięte na ostatni guzik. Profesjonaliści przyciągają profesjonalistów na każdym kroku. Często osoby takie współpracują ze sobą wzajemnie podczas różnych eventów. Oczywiście losowe zdarzenia są skrajnymi przypadkami i nie zdarzają się prawie w ogóle, ale podczas podpisywania umowy warto poruszyć tę kwestię. Jeżeli będzie to odpowiednia osoba z pewnością zagwarantuje Ci bezpieczeństwo nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach.