Kategorie
Lifestyle

Dlaczego on się jeszcze nie oświadczył?!

Coraz częściej kobiety w związkach zadają sobie to pytanie, czyli dlaczego on jeszcze nie zdecydował się na ślub. Wydawać by się mogło, że tylko Panowie są za to odpowiedzialni, jednak czy aby na pewno? A gdyby tak, odwrócić to pytanie na „Dlaczego jej się tak spieszy z podjęciem tej ważnej decyzji?!”

Jeśli kocha prawdziwie, to chce abyś została jego żoną

Koniec kropka. Mężczyzna który jest zakochany w kobiecie, będzie myślał o niej cały czas, wyobrażał sobie z nią wspólną przyszłość i zrobi wszystko żeby zatrzymać ją przy sobie, by mieć ją tylko na wyłączność, nie tylko ciało ale i duszę. Będzie ją czarował, obdarowywał prezentami i puszył pióra jak paw. Nie bez przyczyny mówi się, że „prawdziwa miłość góry przenosi”, to właśnie mężczyźni są w stanie zrobić dla Niej wszystko, byle tylko radować się jej uśmiechem, budzić się przy niej każdego poranka i dać jej wszystko czego tylko pragnie. Miłość mężczyzny do kobiety to potężny bodziec, zdolny do wielkich wyrzeczeń. Jeśli ona dla niego jest tą „Intrygującą, Właściwą, Jedyną” będzie pałał chęcią żenienia się, aby nikt inny go nie uprzedził.

Jeśli on nie chce się z Tobą ożenić, prawdopodobnie istnieje coś, co hamuje tę decyzję – Ty, on lub otoczenie.
Istnieje wiele powodów dla których dzisiaj wiele par decyduje się na życie poza małżeństwem, te najbardziej powszechne według psychologów to:

Otoczenie

Czy nam się to podoba czy też nie, pierwowzorem małżeństwa są nasi rodzice. Tutaj wiele się zaczyna i kształtuje to nasze wyobrażenia o relacjach partnerskich. Wiele osób było świadkiem nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy rodzicami lub nawet w bliskim otoczeniu. Przemoc, nienawiść, zdrada i ogromny ból powoduje, że zarówno kobiety jak i mężczyźni boją się małżeństwa.

Innym aspektem w wielu przypadkach jest również zakotwiczony głęboko przez otoczenie błędny model życiowy przyszłego męża. Prawie każdy z nas zna takie slogany jak: „zanim się ustatkujesz, ważna jest stabilizacja finansowa”, „musisz zapewnić dom swojej rodzinie” i inne. Czasem dla niektórych mężczyzn zachowania te, są niczym zadania do wykonania zanim podejmą decyzję o ślubie, zapominając o tym, że życie nigdy nie jest stabilne i zdecydowanie łatwiej iść we dwoje w jednym kierunku i razem pokonywać trudności.

On

Najczęściej deklarowanym powodem wobec sprzeciwu małżeństwa u mężczyzn to „utrata wolności”. Naturalną rzeczą jest, że każdy potrzebuje przestrzeni i swobody. Nawet jeśli jest się zaangażowanym w związek. Ma to jednak miejsce, gdy kobieta bardzo ogranicza swojego partnera lub on nie widzi w niej tej „Właściwej”, bo gdyby nią była, to ta argumentacja w ogóle nie miałaby miejsca.

Małżeństwo i wyłączność to duża „cena”, którą warto zapłacić, jeśli uważamy, że dostaniemy coś, co jest wyjątkowe, wręcz unikatowe i deficytowe. Jeśli on nie postrzega jej w ten sposób, to ona sama powinna zastanowić się, dlaczego.

Ona

Czasem same kobiety są przyczyną unikania rozmów o ślubie. Im bardziej o tym mówią lub dają delikatne sygnały w stylu subtelnych komentarzy, tym bardziej mężczyzna nie chce o tym rozmawiać i podejmować decyzji. Każda mała sugestia jest odbierana natychmiastowo a przecież mężczyźni to urodzeni łowcy, pozwól aby to była jego decyzja albo przynajmniej aby mu się tak wydawało. Czasem obawa przez późnym zamążpójściem powoduje to, że kobiety stają się niezdecydowane, okazują mniejszy szacunek mężczyźnie a nawet chcą go złapać „na dziecko” a w późniejszym czasie uświadamiamy sobie, że wesele z powodu ciąży panny młodej nie jest wystarczającym powodem do szczęśliwego małżeństwa.

Wzajemne potrzeby

Gdyby tak zastanowić się przez chwilę, jaka jest najważniejsza potrzeba w życiu, odpowiedzią na nie będzie właśnie miłość. Obok niej, są oczywiście jeszcze inne potrzeby, które gwarantują nam spełnienie.

Mężczyzna okazując kobiecie szczere zainteresowanie i jednocześnie wyrażając chęć otoczenia jej opieką, w zamian otrzymuje zaufanie. Im bardziej ona czuje się zrozumiana i wysłuchana, tym łatwiej jest jej, okazywać mężczyźnie akceptację. Mężczyzna natomiast czuje się zaakceptowany, kiedy kobieta przyjmuje go takim jakim jest i nie wymaga od niego zmiany.

Natomiast kiedy partner akceptuje jej przyzwyczajenia i zachowania, ona czuje się szanowana doceniając przy tym swojego mężczyznę. Ponadto mężczyzna czuje się doceniony za każdym razem, gdy kobieta chwali go za osiągnięcia lub poczynania a także małe gesty. Daje mu do zrozumienia, że docenia w nim jego dobre cechy, które on w sobie posiada.

Podsumowując, brak decyzji o zaślubinach ma wiele przyczyn i warto ich szukać zaczynają od siebie.
Najprostsze rozwiązania zawsze były najlepszymi, jednym z nich jako warunkiem udanego związku, to równowaga między dawaniem a braniem.