Kategorie
Pan młody

Męskie buty ślubne

Tak jak w kobiecej garderobie obowiązkowa jest mała czarna, tak u mężczyzny najważniejszym elementem są klasyczne czarne buty.

Najlepsze męskie obuwie na ślub, to czarne oxfordy. Powinny one się znaleźć w szafie każdego eleganckiego mężczyzny. Są to gładkie buty z zamkniętą podeszwą ze skóry licowej. Buty te, znane są jeszcze pod nazwą wiedenki i oksfordy. Pierwsze oxfordy robiono w Anglii już w latach 30 XIX wieku. Wykonane zostały w londyńskim zakładzie szewskim John Lobb i od ponad 100 lat pozostają niezmienne od legendarnego pierwowzoru.

Buty te, są niezwykle formalne i jednocześnie bardzo uniwersalne które z pewnością sprawdzą się podczas innych okazji po uroczystości.
Wykonane są ze skóry licowej z „zamkniętą przyszwą”. Przyszwa, to część cholewki obuwia z dziurkami na sznurowadła która zakrywa podbicie. Wiedenki mogą być z nakładanym podnoskiem lub bez. Podnosek skraca stopę, więc jest polecany panom o dużym numerze buta. Obuwie powinno być gładkie i bez zdobień.

Bez czarnych oxfordów nie istnieje elegancki ślub wśród zwolenników klasyki. Proponowanych butów w dniu ślubu może być wiele, jednak tylko jedne podkreślają elegancję i jednocześnie minimalizm.

Warto pamiętać, że nawet klękając w Kościele podczas uroczystości, będą widoczne podeszwy i z pewnością miłe dla oka sprawdzą się skórzane podeszwy a nie gumowe.

Czasem można spotkać się z bardzo luźnym podejściem do garnituru pana młodego, tj. mokasyny albo nawet trampki, które nie tylko nadają wulgarnej stylizacji ślubnej, ale przekreślają wszelakie zasady savoir-vivre.

Inwestycja w dobrej jakości oxfordy z pewnością zaowocuje dodatkową pewnością siebie a także wyróżnią się wśród wielu sztucznie nabłyszczanych butów o najrozmaitszych fasonach na kolejnych poślubnych eventach i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *