Kategorie
Pan młody

Najczęstsze błędy w ubiorze Pana Młodego

Chęć wyróżnienia się na własnym ślubie jest prawidłowym czynnikiem, jeśli jednak w grę wychodzą błyszczące tkaniny, wymyślne dodatki, mini bukieciki w kieszonce, złote lub srebrne kamizelki, kolorowe krawaty, to nie świadczy to o oryginalności, ale o złym guście i nie dostosowaniu stroju do okoliczności.

Jeżeli chcemy przestrzegać zasad savoir-vivre, to mężczyzna idąc do ślubu w zasadzie nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o odpowiednie ubranie. Posiada tylko cztery opcje do wyboru, czyli: garnitur wizytowy z kamizelką, garnitur dwurzędowy bez kamizelki, żakiet (jaskółka), stoller (stresemann).

Należy wziąć pod uwagę fakt, że na rynku jest wiele kolekcji ślubnych dostępnych dla pana młodego i czasem nawet najlepsi z najlepszych, robią niedopuszczalne błędy w stylizacji ślubnej. Dlatego zawsze warto zapoznać się z ogólnymi zasadami, aby uniknąć podstawowych błędów.

Garnitur dwurzędowy bez kamizelki

Z racji tego, że jest bardzo rzadko spotykany, jest to idealna propozycja dla panów na ślub. Klasyczna dwurzędówka to rozkład guzików 6 x 2, czyli składa się z sześciu guzików z których zapinane są tylko dwa. Marynarkę nosi się zawsze zapiętą, gdyż rozpięta wygląda bardzo niechlujnie. Co ważne, nie zakładamy do niej kamizelki. Koszula tylko biała, wspaniale wygląda zarówno z krawatem jak i muchą. Jeśli chodzi o kolor garnituru, proponuję granatowy lub ewentualnie szary. Wygląda bardzo dostojnie i elegancko. Prawdę mówiąc, niewielu mężczyzn wygląda dobrze w czarnym kolorze przy świetle dziennym. Potwierdzenie to, znajdziemy wśród wielu projektantów, specjalizujących się w klasycznych strojach. Garnitur dwurzędowy nie jest też idealny dla wszystkich. Najlepiej wyglądają w nim tylko wysocy mężczyźni, smukli, wysportowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *